Zamknięcie basenu na sezon zimowy

Na okres zimy urządzenia basenowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu należy:

1. Spuścić wodę poniżej dysz napływowych.

2. Włączyć pompę na kilka sekund tak, aby woda z odpływu bocznego oraz z rur wypłynęła do basenu.

3. Wkręcić korki w miejsce dysz, aby w przypadku podniesienia poziomu wody na skutek opadów atmosferycznych woda nie dostała się do rur.

4. Spuścić wodę z pompy odkręcając dwie plastikowe, czarne śruby z sześciokątnym łbem z nacięciem znajdujące się w dolnej części bloku pompy z przodu i boku.

5. Odkręcić plastikową pokrywę osadnika pompy I tak pozostawić na zimę.

6. Rozłączyć zawory i pozostawić je otwarte.

7. Głowicę filtra ustawić pomiędzy pozycjami FILTER oraz WASTE lub w pozycji WINTER ( w niektórych modelach ) co umożliwi wypływ wody z filtra oraz głowicy. Pozostawić w tej pozycji na zimę.

8. Spuścić wodę z filtra odkręcając w dolnej części obudowy czarną nakrętkę korka spustowego.

9. Chlorator odłączyć, usunąć resztki tabletek chloru, przepłukać ciepłą wodą i odstawić odkręcony do ciepłego pomieszczenia.

10. Grzałkę elektryczną zdemontować i przechowywać w czasie zimy w ogrzewanym pomieszczeniu.

11. Upewnić się, że w celi maszyny chlorowej nie ma wody lub dla pewności zdemontować ją i przechowywać w ogrzewanym pomieszczeniu.

12. Dodać do wody 200 g chloru uderzeniowego na 10 m3 wody oraz 1l antyglonu.

13. Odłączyć zasilanie elektryczne.

14. Przykryć basen folią ogrodową lub innego rodzaju plandeką nieprzepuszczającą wody kładąc ją bezpośrednio na lustrze wody i wywinąć na obrzeże basenu. Zabezpieczy to basen przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Na wiosnę wypompowujemy brudną wodę, która nagromadziła się na przykryciu pompą zanurzeniową lub wiadrem i usuwamy plandekę. Aby uruchomić basen wykonujemy powyższe czynności w odwrotnej kolejności.

↲ powrót
baseny