Wyposażenie basenu

POMPA

Pompa wody basenowej powinna być wykonana z materiału odpornego na korozję. Firma nasza proponuje pompy norylowe firmy Hayward. Wielkość pompy zależy od wielkości basenu. Wydajność jej powinna być dobrana tak, aby, możliwe było pięcio, sześciokrotne przefiltrowanie całej wody znajdującej się w basenie w ciągu doby. Wydajność jej musi pasować do wydajności filtra. Pompa wyposażona jest w osadnik zanieczyszczeń chroniący ją przed uszkodzeniem. Osadnik zamknięty jest przezroczystą pokrywą umożliwiającą kontrolę pracy pompy. Pompy posiadają wbudowane zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem.

 

UKŁAD STEROWANIA

Czas pracy pompy powinien być regulowany. Zapewnia to zegar elektroniczny będący elementem składowym układu sterowania, na którym ustawia się czas pracy pompy w systemie praca-przerwa-praca. W ten sposób w zależności od intensywności kąpieli można indywidualnie regulować długość filtrowania wody. Gdy basen wyposażony jest w system ogrzewania, wówczas układ sterujący utrzymuje dodatkowo zadaną temperaturę wody.
 

OGRZEWANIE

Ogrzewanie elektryczne
Podstawową zaletą przepływowych grzałek elektrycznych jest łatwość ich montażu. Moc grzałki zależy od wielkości basenu i wynosi 6 lub 12 kW. Oferowane przez nas grzałki wyposażone są w czujnik przepływu wody zabezpieczający układ przed miejscowym przegrzaniem.

Ogrzewanie przy pomocy wymiennika
Wymiennik ciepła możemy zastosować tam gdzie istnieje piec gazowy lub olejowy dysponujący nadmiarem mocy. Ten typ ogrzewania jest ekonomiczniejszy oraz daje szybszy efekt ze względu na większe moce wymiennika. Zarówno wymienniki jak i grzałki wykonane są ze stali nierdzewnej.

Ogrzewanie słoneczne
Trzecim sposobem podgrzewania wody jest ogrzewanie jej w panelach słonecznych. System ten jest najdroższy jeśli chodzi o koszty zakupu, natomiast nie ma kosztów eksploatacyjnych. Zaletą systemu jest uzyskiwanie dużej ilości energii w stosunkowo krótkim czasie - podczas słonecznego dnia temperatura wody może wzrosnąć nawet o 5-7°C

 

SCHODY DO WODY

Odpowiednio dobrane kształtem i wielkością schody basenowe są bardzo praktycznym i eleganckim rozwiązaniem. Ułatwiają wejście do wody, dają możliwość ochłodzenia dolnej partii ciała bez konieczności całkowitego zanurzenia. Są wykonane z akrylu lub żywic poliestrowych.
Nowość! - schody mogą być wyposażone w elementy do hydromasażu stając się domowym SPA. Innym rozwiązaniem jest drabinka, którą montuje się na burcie basenu. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i wyposażona w plastikowe stopnie umożliwiające łatwe stąpanie bosymi stopami. Ilość stopni zależy od głębokości basenu. Proponujemy drabinki trzy lub cztero stopniowe. Drabinka może być uchylna, co umożliwia przykrycie tafli wody np. folią słoneczną lub mocowana na stałe.

 

OŚWIETLENIE PODWODNE BASENU

Do podświetlania wody w basenie proponujemy lampę z halogenową żarówką o mocy 300W o napięciu 12V. W swojej ofercie mamy także lampy o mniejszej mocy - 100W oraz 75W. Lampę mocuje się na bocznej ścianie, a strumień świetlny skierowany jest w stronę dna basenu. Unika się w ten sposób oślepiania w czasie kąpieli. Niezależny wyłącznik umożliwia załączanie lampy ręcznie z zewnątrz lub zdalnie - pilotem. W ofercie posiadamy również żarówk ledowe Color Logic, które zmieniają płynnie kolor oświetlenia (mają 12 programów) lub mogą być ustawione na jeden kolor np. czerwony. Stosować można je w nowych jak też zainstalowanych wcześniej lampach.
 

DRABINKA

Montuje się ją na burcie basenu. Wykonana jest ze stali nierdzewnej i wyposażona w plastikowe stopnie umożliwiające łatwe stąpanie bosymi stopami. Ilość stopni zależy od głębokości basenu. Proponujemy drabinki trzy lub cztero stopniowe. Drabinka może być uchylana, co umożliwia dokładne przykrycie tafli wody np. folią słoneczną lub mocowana na stałe.

↲ powrót
baseny