Nakrycia basenów

Basen w naszym klimacie powinien być przykrywany. Jest to istotne dla basenów ogrzewanych przy pomocy róznych źródeł ciepła, a także dla basnów bez podgrzewanej wody. Energia zużyta do podgrzania wody basenowej jest głównym składnikiem kosztów składających się na całkowity koszt eksploatacji basenu. Kazdy własciciel chcący minimalizować koszty eksploatacji powinien pomysleć o przykryciu tafli wody. Nie jest to równiez temat bez znaczenia dla użytkowników basenów bez ogrzewania, w tym przypadku celem jest zatrzymanie nocą ciepła skumulowanego w czasie dnia. Najprostszym przykryciem ograniczającym utratę ciepła jest folia solaryczna. Proponujemy taże pokrycia z pianki poliuretanowej, rolety automatyczne, zadaszenia z aluminium i poliwęglanu.
Innym powodem do przykrycia basenu jest bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Przykrycia mające te właściwości nie zawsze dają jednocześnie ochronę przed utratą ciepła. Do najpopularniejszych należy pokrycie standardowe, które jednocześnie służy jako pokrycie zimowe i chroni basen przed większymi zanieczyszczeniami typu liście, igły itp. Podobne funkcje pełni nakrycie standardowe z belkami - to nakrycie daje również dość dobre zabezpieczenie przed utratą ciepła.
Rolety automatyczne i zadaszenia z poliwęglanu i aluminium chronią wodę przed utratą ciepła i stanowią zabezpieczenie przed wypadkami z udziałem dzieci lub zwierząt. Zadaszenie jest również zabezpieczenim basenu na zimę.

baseny